
Ještě nejste našim registrovaným zákazníkem? Zaregistrujte se a získejte 100 Kč na první nákup.
Ještě nejste našim registrovaným zákazníkem? Zaregistrujte se a získejte 100 Kč na první nákup.
Vybrali jste průměr ventilátoru, počet lopatek i jeho ukotvení do stropu? Už máte téměř vyhráno - stačí se pouze rozhodnout, jestli ventilátor se světlem, nebo bez...
Design hraje při výběru ventilátoru důležitou roli a při výběru stropního ventilátoru to platí dvojnásob. Pokud už víte, jak velký průměr ventilátoru potřebujete k účinnému rozhánění vzduchu ve vaší místnosti, do jaké výšky je vhodné ho umístit a jakým způsobem ventilátor ukotvíte do stropu, zbývá poslední rozhodnutí - bude váš stropní ventilátor se světlem?
Místo instalace stropního ventilátoru je ve většině případů shodné s umístěním světla. Proto by vaše dilema nemělo znít: “Ventilátor se světlem, či ne?”, ale “Ventilátor se světlem, proč ne?”
Stropní ventilátor patří doprostřed stropu. Není jiné místo pro jeho ideální fungování. A určitě nechcete mít hlavní světlo usazené na jiném místě.
Výhodou stropních ventilátorů světlem je to, že jsou vhodné do obývacího pokoje, kuchyně, jídelny, ložnice, dětského pokoje i do restaurací i hotelů: Světlo zapnete bez spuštění ventilátoru, nebo naopak stropní ventilátor spustíte bez osvětlení. Získáte tak pomocníka, který svítí, v létě chladí a v zimě šetří náklady na topení až o 30 %.
Americká společnost Westinghouse, jeden z předních světových výrobců stropních ventilátorů, je zároveň tradičním producentem dekorativních lustrů, venkovních svítidel a LED systémů.
Výrobky značky Westinghouse jsou proto nejen spolehlivým a výkonným stropním ventilátorem, ale zároveň i vysoce kvalitním stropním svítidlem s designem moderní elegance.
Zimní režim – vytahuje chladný vzduch od podlahy nahoru a mísí ho s teplým u stropu, který proudí kolem stěn zpátky k podlaze. Tím se nám teplo nehromadí u stropu – termostat dříve vypne a my tak „ušetříme“
Ovládání volíme tak aby pro nás bylo co možná nejkomfortnější, infra volíme tam, kde není potřeba mít rádiové (volný výhled na ventilátor)
Rádiové naopak tam kde jsme například v kuchyňském koutě a máme zastíněný výhled na ventilátor.
Máme možnost vybrat (u rádiových) od jednoduchých ovládání po ovládání s funkcemi jako je termostat, časovač aj.
Poslední variantou je varianta ovládání do/na zeď kde ovládáme ventilátor pomocí kolečka a volíme mezi rychlostmi 1−4 případně s tlačítkem na vypnutí / zapnutí světla.
Infračervené ovládání posílá směrem od ovládání k řídícímu modulu paprsek, kterým se přenáší požadované nastavení. Tento paprsek musí vést bez přerušení (překážky) od vysílače k přijímači (funguje jako například u TV, nebo si ho můžeme představit, jako terč, který zasahujeme laserem. Pokud něčím tento paprsek přerušíme, tečka na terči zmizí.)
Naopak rádiové ovládání pracuje s určitou radiovou frekvencí, která se šíří ve vlnách všemi směry. To je velká výhoda oproti infra ovládání. Tuto frekvenci si můžeme měnit tak abychom neovládali stropní ventilátor třeba u sousedů nebo v ložnici. Když chceme ovládat ventilátor v obývacím pokoji.
Po–Pá, 8–16:30 hod.