Ještě nejste našim registrovaným zákazníkem? Zaregistrujte se a získejte 100 Kč na první nákup.

×
602 680 017 (Po–Pá, 8–16:30 hod.)
CZK
Zvolte měnu
CZK
EUR
Svět větrání na jednom místě
602 680 017 Po–Pá, 8–16:30 hod.
Nakupte ještě za 4 000 Kč
a dopravu máte zdarma
0
0 Kč s DPH
V nákupním košíku aktuálně nic nemáte.
Potřebujete poradit s výběrem? Vyzkoušejte naši poradnu.
Menu

Jak si vybrat správný stolní ventilátor?

23.8.2018
6 minut čtení
Štěpánka Kolčavová Bretová
Štěpánka Kolčavová Bretová
Svět ventilátorů a vzduchotechniky

Je vám horko potřebujete se nějak ochladit? Jednou z možností, jak se s tím vypořádat jsou stolní ventilátory. Než si pro nějaký vyrazíte do obchodu nebo objednaté na internetu je dobré se trochu zamyslet co všechno vlastně od tohoto typu ventilátoru očekáváte, aby byla vaše investice dobře zhodnocená.

Při výběru stolního ventilátoru je stejně důležité vědět, jako u výběru jakéhokoliv jiného ventilátoru, jaký má být výsledek a pro jak velký prostor ventilátor vybíráte.

Stolní ventilátor v černé barvě

Pro osobní použití nebo do menší místnosti postačí stolní ventilátor s průměrem 20 nebo 30 cm. U větších místností je lepší použít ventilátor již s větším průměrem okolo 40 cm, nebo zvolit alternativu v podobě stojanového ventilátoru.

Dalším neméně důležitým faktorem je proudění vzduchu, které je uváděno v m3/min. (popřípadě v m3/h). Proudění vzduchu ukazuje kolik vzduchu ventilátor ochladí, čím je údaj vyšší tím je ventilátor výkonnější a ochladí větší množství vzduchu. Menším neduhem je, že čím vyšší výkon ventilátor má, tím stoupá i jeho hlučnost. Ventilátory sami o sobě jsou téměr neslyšné, hlučnost je způsobena lopatkami, které prorážejí vzduch.

Na hlučnost je také dobré myslet v závislosti na umístění stolního ventilátoru. Do míst, kde chcete relaxovat a není žádoucí nadbytečný ruch např. ložnice, je vhodnější ventilátor s nižší hladinou hluku.

Nesmíme také zapomenout na oscilaci a bezpečnost. Dnes již převážná většina ventilátorů oscilaci má a díky rovnoměrnému otáčení do stran lépe chladí a distribuuje vzduch.

V otázce bezpečnosti je ochrana nejen osob (dětí, zvířat) velmi důležitá, aby nedošlo k jejich poranění. Kvalitní stolní ventilátory jsou opatřeny ochrannou mřížkou, která zabraňuje kontaktu s lopatkami. Vyjímkou jsou inovativní bezlopatkové ventilátory, které jsou jinak konstruovány a toto nebezpečí nehrozí. Navíc tyto moderní varianty jsou osazeny časovým spínačem a umožňují tak nastavení doby, po které se sami vypnou.

Bezvrtulový stolní ventilátor

Po uvážení těchto parametrů je už pak čistě na vás, jaký stolní ventilátor si vyberete. Výběr je opravdu široký a není tak problém vybrat ten správný, aby nerušil design interiéru, ba naopak, aby s ním ladil nebo dokonce sám o sobě byl designovým prvkem.

Závěrem už pak zbývá jen, jak ventilátor skladovat během chladnějšího počasí, aby vám ventilátor nepřekážel a dal se dobře složit a uskladnit.

Produkty uvedené v článku

Štěpánka Kolčavová Bretová
Štěpánka Kolčavová Bretová
Poradím s výběrem i technickými zádrhely

Málokdo rozumí vzduchotechnice tak jako Štěpánka. Pomoci s výběrem vhodného průmyslového ventilátoru je pro ni stejně snadné jako vyřízení vaší objednávky. K dispozici je vám jak na telefonu, e-mailu či chatu, tak na centrálním skladě v Litvínově.

Vzduchotechnické tipy, vychytávky a návody. Jednou za čas přímo do e-mailu.

Zadejte e-mail
Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů .
Věštínská 1611/19
153 00 Praha 16 - Radotín
Business Park Radotín
vjezd za Penny Marketem

Po–Pá, 8–16:30 hod.

10479 výdejních míst po celé ČR a SR
Mapa 1062 1872 1307 785 1221 1059 1697 1476
Hotově
Dobírka
Kartou
Převodem
... a kartou zaplatíte i na naší prodejně.
Nahoru