Pro váš pohodlnější nákup používáme soubory cookies.
OK
Vysokotlaký ventilátor do výbušného prostředí Dalap EPP EX ATEX
Vysokotlaký ventilátor do výbušného prostředí Dalap EPP EX ATEX
Vysokotlaký ventilátor do výbušného prostředí Dalap EPP EX ATEX
Vysokotlaký ventilátor do výbušného prostředí Dalap EPP EX ATEX
Vysokotlaký ventilátor do výbušného prostředí Dalap EPP EX ATEX

Vysokotlaký ventilátor do výbušného prostředí Dalap EPP EX ATEX - Ø 200 mm | 400V

varianta:
číslo zboží: 3623
EAN: 4250622627901
naše cena s DPH:
39750 Kč
naše cena bez DPH:
32851 Kč
prodejna Praha: na dotaz
centrální sklad: 2 ks


-

Základní

Přílohy ke zboží:


popis

Vysokotlaký ventilátor do výbušného prostředí Dalap EPP 320 EX ATEX na 400V, Ø 200 mm

Vysokotlaký průmyslový ventilátor značky Dalap z řady EPP EX ATEX s certifikací do výbušného prostředí je určen k odsávání vzduchu a plynných směsí jak přímo přes zeď, tak skrze dlouhé potrubí. Ventilátor je vhodný pro použití v komerčních i průmyslových prostorách, kde se v atmosféře vyskytují výbušné plyny či hořlavé výpary, a kde je proto vysoká pravděpodobnost výbuchu.
 

Výhody průmyslového ventilátoru Dalap EPP EX ATEX

 • radiální ventilátor s vysokým tlakem k odsávání skrze dlouhé potrubí
 • vhodný do komerčních i průmyslových prostor s vysokým rizikem výbuchu
 • určený do atmosféry tvořené výbušnými plyny a hořlavými výpary
 • ocelová konstrukce a oběžné kolo ze slitiny hliníku
 • snadná montáž i spojení se vzduchovodem
 • certifikát CESI v souladu se směrnicí ATEX
   

Vhodný do nákupního centra i ropné rafinérie

Vysokotlaký průmyslový ventilátor Dalap EPP EX ATEX je konstruován pro nepřetržitý provoz ve výbušném prostředí, v jehož atmosféře jsou obsaženy plyny, výpary nebo vysoce hořlavé páry, a kde je proto vysoké riziko výbuchu. Tento radiální ventilátor, který prošel přísnou certifikací CESI podle směrnice ATEX, splňuje veškeré bezpečnostní požadavky na zařízení určené pro práci v průmyslových i komerčních prostorech s výbušnou atmosférou. Speciální ventilátor Dalap EPP EX ATEX 320 s příkonem 250 W je tedy vhodný jak do normálního provozu, například do nákupních center, podzemních garáží, lakoven, dílen a skladů, tak přímo do míst a zařízení, kde je vysoká pravděpodobnost poruchy strojů v kombinaci s výbušnou plynnou atmosférou, jako jsou továrny, rafinérie či jiná zařízení chemického průmyslu. Tento ventilátor není určen pro použití v podzemních částech dolů a v přilehlých instalacích na povrchu dolů, které jsou náchylné k hromadění třaskavých důlních plynů.

 

Odolný vůči výbušným plynům dle směrnice ATEX

Vysokotlaký ventilátor Dalap EPP EX ATEX do prostředí s nebezpečím výbuchu má v souladu se směrnicí ATEX 2014/34/EU označení II 2G c IIB+H2 T4 s tímto významem:

 • Zařízení patřící do skupiny II, kategorie 2 jsou určena pro práci mimo doly, a to nejvýše v zóně 1, která je definována jako prostor, kde je vznik výbušné atmosféry pravděpodobný a je nutno s ním počítat po dobu 10 až 1000 hodin ročně. Jeho použití je možné také v zóně 2.
 • Ventilátor je konstruován pro použití ve výbušné atmosféře typu G, která je tvořena směsí vzduchu s plyny, parami nebo mlhami, nikoli prachem.
 • Písmeno „c“ označuje typ ochrany neelektrického zařízení bezpečnou konstrukcí.
 • Skupina plynů IIB+H2 pak představuje atmosféru s možným výskytem buď přímo vodíku, formaldehydu, etheru, etylenu a dalších plynů skupiny výbušnosti IIB, anebo plynů skupiny výbušnosti IIA, která zahrnuje například aceton, ethanol, propan, butan, benzen, amoniak nebo toluen.
 • Hodnota maximální povrchové teploty zařízení s označením T4 je <135 °C.

 

Certifikovaná konstrukce do extrémních podmínek

Vysokotlaký radiální ventilátor Dalap EPP EX ATEX 320 o průměru 200 mm splňuje požadavky na zařízení do výbušného prostředí jako celek. Obě části ventilátoru, jak elektrická, tak neelektrická, byly testovány a získaly certifikát CESI. Stupeň krytí proti vniknutí cizího tělesa a kapaliny je IP55.

Vnější rám ventilátoru ve tvaru spirály je vyroben z ocelového plechu a ošetřen černým nátěrem na epoxidové bázi s antikorozními účinky. Oběžné kolo je ze slitiny hliníku a je staticky i dynamicky vyvážené. Teplota odváděného vzduchu nesmí dlouhodobě překročit 60 °C.

Ventilátor Dalap EPP EX ATEX 320 vyvine maximální tlak 206 Pa, a je proto určen především k odsávání vzduchu a výbušných směsí skrze potrubí s většími tlakovými nároky. Díky vysokému tlaku je vhodný k odsávání nejen skrze delší rovný vzduchovod, ale i skrze středně dlouhé členitější potrubí, ve kterém dochází k větším tlakovým ztrátám.

 

Snadná montáž a napojení na potrubí

Díky čtvercové přírubě na výstupní straně spirály a kuličkovým ložiskům je možné tento radiální ventilátor instalovat nejen na zeď či strop, ale v podstatě na jakýkoli dostatečně pevný podklad téměř v jakékoli poloze. K potrubí, skrze které je vzduch odsáván, se ventilátor připojí pomocí kulaté příruby.

Samotné zapojení jednofázového dvoupólového motoru do elektrické sítě musí provádět kvalifikovaný pracovník v souladu s platnými normami. Schéma elektrického zapojení je uvedeno na krytu motoru, přičemž je možné ho zapojit jak do hvězdy, tak do trojúhelníku. Pokud chcete ventilátor zapojit do trojúhelníku, nesmí napětí mezi dvěma fázemi přesáhnout 230V. V opačném případě dojde ke spálení motoru.

 

Výběr z více variant dle typu motoru a průměru

Ventilátory řady Dalap EPP EX ATEX nabízíme s třífázovým motorem pro napětí 400V v průměru 180, 200, 250, 315, 355 a 400 mm. Tyto varianty dosahují maximálního tlaku vzduchu od 157 do 1030 Pa. Verze s jednofázovým motorem pro napětí 230V jsou dostupné pouze v průměru 180 a 200 mm.

parametry

Průtok vzduchu [m³/hod]
720
Statický tlak [Pa]
206
Příkon [W]
250
Otáčky [min]
2800
Jmenovitý proud [A]
(Y)1 A / (Δ)1,75 A
Akustický hluk [dB/3m]
83
Krytí [IP]
55
Napájení [V/Hz]
(Y)400V | (Δ)230V / 50
Teplota max [°C]
-20 až +60
Průměr [mm]
200
Váha [kg]
9,3
Rozměry [mm]
viz obrázek
Použití
Haly a průmyslové prostory
Kuličková ložiska
ANO

  varianty produktu  Výběr ze dvou typů přepravců (Geis CZ a Česká pošta).
  Rozměrnější zásilky rozvážíme vlastními vozy.

  Doprava nad 8000 Kč
  s DPH ZDARMA!