Pro váš pohodlnější nákup používáme soubory cookies.
OK
Revizní dvířka do potrubí
Revizní dvířka do potrubí
Revizní dvířka do potrubí
Revizní dvířka do potrubí

Revizní dvířka do potrubí - RVA 450

varianta:
číslo zboží: 80065
EAN: 4250622622456
naše cena s DPH:
360 Kč
naše cena bez DPH:
298 Kč
prodejna Praha: na dotaz
centrální sklad:na dotaz


-

Základní

Přílohy ke zboží:


popis

Revizní dvířka do kovového potrubí Dalap RVA 450

Každý ventilační systém by měl obsahovat inspekční otvory pro snadné čistění a údržbu vzduchotechniky. Právě k tomuto účelu jsou určená revizní nebo také inspečkní dvířka do kovových vzduchovodů Dalap RVA 450, které jsou vhodné do potrubí o průměru 450 mm. Umístění dvířek doporučujeme v dobře dostupných místech a v ideálním případě mají být nainstalováný před i za komponenty např. ventilátory, rekuperacemi apod., pokud je to možné.

Revizní dvířka Dalap RVA jsou vyrobeny z pozinkovaného pleochu a opatřeny těsněním z poylethylenu pro perfektní utěsnění a přilnutí k povrchu potrubí, na kterém jsou namontovány. Jsou určeny pro montáž do kruhového potrubí pro uzavření inspekčních otvorů. Revizní dvířka se montují do předem připraveného otvoru, který do potrubí vyříznete podle dodané šablony.
 

Proč instalovat inspečkní dvířka do potrubí?

Kontrola a údržba by měla probíhat jednou ročně, pro zabezpečení správné funkčnosti vzduchovodů a čistoty v potrubí. Pokud neprovádíte údržbu jednou ročně, mohou Vám potencionálně vznikat místa, kde se usadí prach, mastnosta apod. a může dojít ke vzplatnutí a následnému požáru.

Čistění vzduchotechniky není dobré podceňovat, její znečistění může být zdrojem alergií i respiračních onemocnění. Kombinace špinavých komponentů vč. ventilátorů s vlhkostí a vyšší teplotou je ideální prostředí pro vznik plísní, bakterií nebo i hub, které mohou mít zásadní vliv na vaše zdraví.

Pravidelné čistění nejen, že vám snižuje riziko vzniku požádu a má pozitivní vliv na samotné zdraví, ale také ušetříte peníze za náklady spojené s provozem. Zanešené potrubí, špinavé filtry, znečištěné komponenty pro přívod a odvod vzduch zvyšují odpor a snižují průchodnost vzduchu. Tím je ovlivněný celý výkon systému, kdy nedochází k dostatečné výměně vzduchu v místnosti a vznikají velké ztráty energie.
 

Přínosy umístění revizní dvířek do rozvodů vzduchotechniky

 • snadná kontrola vzduchotechnického systému

 • dostupná údržba a čistění vzduchotechniky

 • snížení rizika alergií a respiračních onemocnění

 • úspora elektrické energie

 • pravidelná a dostatečná výměna vzduchu v místnosti

 

Umístění je vhodné blízko ohybů, každých 10 metrů ve všech horizontálních sekcích. Pokud potřebujete tzv. hygienické provedení je maximální vzdálenost mezi inspekčními místy 3 až 5 metrů a to v závislosti na samotném charakteru nečistot v odtahovaném vzduchu.
 

Jak postupovat při montáži?

Do připraveného vzduchovodu vyřiznete otvor, dle přiložené šablony. Následně povolítet plastové matice na dvířkách, poté inspekční dvířka vsadíte do připraveného otvoru. Po správném nasazení, dotáhnete plastové matice tak, aby dvířka správně dosedla po celém obvodu a spoj mezi nimi a potrubím byl dostatečně těsný.

parametry

Teplota max [°C]
-30 až +120
Váha [kg]
1,1
Rozměry [mm]
viz obrázek
Materiál
pozinkovaný plech
Montáž
Do potrubí

  varianty produktu  Výběr ze dvou typů přepravců (Geis CZ a Česká pošta).
  Rozměrnější zásilky rozvážíme vlastními vozy.

  Doprava nad 8000 Kč
  s DPH ZDARMA!