Pro váš pohodlnější nákup používáme soubory cookies.
OK
Kyselinovzdorný ventilátor s vyšším tlakem Dalap APC 610/2
Kyselinovzdorný ventilátor s vyšším tlakem Dalap APC 610/2
Kyselinovzdorný ventilátor s vyšším tlakem Dalap APC 610/2
Kyselinovzdorný ventilátor s vyšším tlakem Dalap APC 610/2
Kyselinovzdorný ventilátor s vyšším tlakem Dalap APC 610/2
Kyselinovzdorný ventilátor s vyšším tlakem Dalap APC 610/2

Kyselinovzdorný ventilátor s vyšším tlakem Dalap APC 610/2 - Ø 125 mm, 400V

varianta:
číslo zboží: 3601
EAN: 4250622627772
naše cena s DPH:
17999 Kč
naše cena bez DPH:
14875 Kč
prodejna Praha: na dotaz
centrální sklad:na dotaz


-

Základní

popis

Kyselinovzdorný ventilátor s vyšším tlakem Dalap APC 610/2 na 400V, Ø 125 mm

Vysokotlaká průmyslová turbína Dalap APC je určena k odsávání vzduchu a výparů z kyselin nebo korozních látek. Její použití je ideální zejména v provozech, kde se běžně pracuje s chemikáliemi a jinými nebezpečnými látkami s leptavými účinky. Tato turbína je vhodná k odsávání jak skrze dlouhé potrubí, tak přímo ze zařízení nebo přes zeď.

 

Výhody průmyslového ventilátoru Dalap APC:

 • radiální ventilátor s vysokým tlakem pro dlouhé potrubí
 • velká odolnost vůči leptavým výparům z kyselin a korozních látek
 • vhodný do průmyslových prostor, jako jsou dílny, sklady, továrny atd.
 • tělo ventilátoru i oběžné kolo jsou z polypropylenu s nylonovou úpravou
 • snadná montáž nejen na zeď i napojení na vzduchovod
 • možnost připojení ventilátoru přímo na zařízení

 

Vhodná do dílny i laboratoře

Kyselinovzdorná turbína je určena k odtahu vzduchu a škodlivých výparů z korozních látek, kyselin a dalších chemikálií s leptavým účinkem. Mezi tyto chemické látky patří například kyselina sírová, kyselina dusičná, trichloretylen nebo různá paliva. Je proto vhodná do dílen, skladů, lakoven nebo laboratoří, ale i do továren, petrochemických či jiných zařízení chemického průmyslu a dalších provozů s výskytem nebezpečných chemických látek.

Radiální ventilátor Dalap APC 610/2 vyvine maximální tlak 481 Pa, a je proto určen především k odsávání vzduchu a par z chemikálií skrze potrubí s většími tlakovými nároky. Díky vysokému tlaku je vhodný k odsávání nejen skrze delší rovný vzduchovod, ale i skrze středně dlouhé členitější potrubí, ve kterém dochází k větším tlakovým ztrátám. Ventilátor je také možné instalovat přímo na stroje či zařízení, které během svého provozu vyžadují buď nepřetržité sání vzduchu, anebo nucenou ventilaci.

Tento speciální ventilátor není určen k odtahu výbušných směsí tvořených hořlavými plyny či prachy.

 

Odolná konstrukce pro odtah výparů z chemikálií

Kyselinovzdorná turbína Dalap APC 610/2 o průměru 125 mm splňuje veškeré požadavky na zařízení pro odvod vzduchu a škodlivých par z prostředí s výskytem chemických a korozních látek.

Motor s příkonem 220 W je umístěn mimo proud vzduchu. Stupeň krytí proti vniknutí cizího tělesa a kapaliny je IP55. Vnější rám ventilátoru ve tvaru spirály je vyroben z polypropylenového plastu s nylonovou povrchovou úpravou na bázi grafitu. Oběžné kolo je ze stejného materiálu jako vnější rám a je staticky i dynamicky vyvážené. Teplota odváděného vzduchu nesmí dlouhodobě překročit 50 °C.

 

Snadno a rychle připevníte a napojíte na potrubí

Díky čtvercové přírubě na výfukové straně spirály a kuličkovým ložiskům je možné ventilátor instalovat nejen na zeď či strop, ale v podstatě na jakýkoli dostatečně pevný podklad téměř v jakékoli poloze. K potrubí, skrze které je vzduch odsáván, se ventilátor připojí pomocí kulaté příruby. Pro ještě snazší instalaci je ventilátor dodáván společně s kovovou montážní podporou.

Zapojení třífázového dvoupólového indukčního motoru do elektrické sítě musí v souladu s platnými normami provést kvalifikovaný pracovník. Schéma elektrického zapojení je uvedeno na krytu motoru, přičemž je možné ho zapojit jak do hvězdy, tak do trojúhelníku. Pokud chcete ventilátor zapojit do trojúhelníku, nesmí napětí mezi dvěma fázemi přesáhnout 230V. V opačném případě dojde ke spálení motoru. Aby při spuštění ventilátoru nedošlo k jeho přetížení, je doporučeno ho buď uzavřít na jedné straně, a to na straně sání nebo výfuku, anebo ho rovnou napojit na potrubí.

 

Vyberte si z více variant dle typu motoru a průměru

Turbíny Dalap APC nabízíme v několika průměrech s třífázovým motorem na 400V, který je buď v dvoupólovém, anebo čtyřpólovém provedení. Dvoupólová varianta je dostupná v průměru 125 a 200 mm. Čtyřpólová verze je vyráběna v průměru 200, 250, 315 a 355 mm. Turbíny dosahují maximálního tlaku vzduchu od 255 do 1030 Pa.

parametry

Průtok vzduchu [m³/hod]
550
Statický tlak [Pa]
481
Příkon [W]
220
Otáčky [min]
2800
Jmenovitý proud [A]
0,48
Akustický hluk [dB/3m]
65
Krytí [IP]
55
Napájení [V/Hz]
380/50
Teplota max [°C]
-20 až +50
Průměr [mm]
125
Váha [kg]
4,7
Rozměry [mm]
viz obrázek
Použití
Haly a průmyslové prostory
Kuličková ložiska
ANO

  varianty produktu  Výběr ze dvou typů přepravců (Geis CZ a Česká pošta).
  Rozměrnější zásilky rozvážíme vlastními vozy.

  Doprava nad 8000 Kč
  s DPH ZDARMA!